Pojištění občanské odpovědnosti

Denně se na našich silnicích stanou stovky nehod. Škody z těchto nehod se hradí z povinného ručení či havarijního pojištění, takže jsou finanční dopady na řidiče a jeho rodinu minimální. Jenže co když se nějaká taková nehoda stane v běžném životě?

 

Pro takovéto situace je zde pojištění občanské odpovědnosti neboli lidově „pojistka na blbost“. Jedná se o pojištění dobrovolné, které by však mělo být samozřejmostí. U některých pojišťoven se toto pojištění dělí na pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě a dále na pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti. Vztahuje se nejen na škody, které způsobíme vlastní činností, ale také na škody způsobené provozem našeho majetku, činností dalších členů naší domácnosti, či aktivitou našeho domácího zvířete. A takových situací se může stát velmi mnoho:

 

· pád omítky nebo sněhu z domu na osobu či stojící auto

· pád chodce na zasněženém neuklizeném chodníku

· vytopení nebo vyhoření sousedova bytu

· zranění osoby nebo zvířete psem

· škoda způsobená dětmi třetím osobám

· škoda způsobená při sportu - srážka lyžařů na sjezdovce, dopravní nehoda zaviněná při jízdě na kole apod.

 

Zatímco některé „nehody“ naši peněženku výrazně nezatíží, některé mohou způsobit finanční škody mnohem větší s výrazným dopadem na náš budoucí život. Zejména u škod na zdraví se může jednat při úhradě nákladů o značnou pomoc, neboť v těchto případech se škoda vyčísluje ve statisících nebo i milionech korun – zahrnuje totiž bolestné, odškodnění za ztížení společenského uplatnění, náhradu za ztrátu výdělku po dobu pracovní neschopnosti nebo ušlý zisk i náklady spojené s péčí o zdraví poškozeného. A v takovýchto případech již úhrada škody může zatížit finanční rozpočet rodiny znatelně.

 

Na trhu je řada pojišťoven, které nabízí pojištění občanské odpovědnosti jako samostatné pojištění nebo jako součást balíčku např. u pojištění majetku. Pojistné s ohledem na výši pojistných částek bývá zanedbatelné v porovnání s možnou úsporou v případě vzniku škody na zdraví.

Přemýšlíte jak se chránit před následky nehod v běžném občanském životě? Chcete svou stávající smlouvu aktualizovat, aby Vás lépe chránila? Zastavte se za námi. Rádi Vás uvidíme a vše s Vámi probereme.

Musíte vyplnit.
Musíte vyplnit. Neplatný e-mail.
Musíte vyplnit.
Děkujeme za zájem, brzy se Vám ozveme.
Omlouváme se, ale zprávu se nepodařilo odeslat.