Fixovat hypotéku je možné se značným předstihem

Při současném růstu úrokových sazeb je pro klienty zásadní, jakou úrokovou sazbu do budoucna získají po refinancování své hypotéky. Zatímco dosud se bezstarostně řešilo, kam až může sazba ještě klesnout, teď je naopak podstatné, aby navýšení sazby bylo co nejnižší.

 

Převedením hypotéky z aktuální banky k jiné bance, která může nabídnout klientovi výhodnější podmínky než současná banka, je možné si zafixovat úrokovou sazbu se značným předstihem. Přibližně polovina bank na trhu zvládne zafixovat úrokovou sazbu až 2 roky dopředu, ale existují i výjimky, kdy je možná fixace sazby až 3 roky dopředu. Tímto je možné si zajistit výhodnější úrokovou sazbu, než bude k datu konce fixace. Pro klienta, který si zvolí variantu dopředného financování, se aktuálně nic nemění, stále platí současnou hypotéku a vedle již má domluvené podmínky nové.

 

To, jestli je takto dlouho dopředu fixovat sazbu výhodné, závisí na aktuální situaci na trhu. Při současné situaci se refinancováním hypotéky s předstihem bude klient snažit zejména omezit podstatný růst úrokové sazby a zmírnit tak její dopad na výši měsíční splátky. Obecně je však vhodné řešit fixaci sazby, vždy když jsou úroky na trhu nižší, než má klient u své hypotéky. Vždy je však potřeba vše pečlivě zvážit a vzít v úvahu všechny parametry.

 

Jak se připravit na vyšší měsíční splátky?

Pokud má klient možnost volné finance zhodnocovat vyšším zhodnocením, než je úrok u hypotéky, je v současné době vhodné peníze nechat zhodnocovat tímto vyšším zhodnocením. Případný budoucí náraz v podobě vyšší sazby a tedy i vyšší měsíční splátky je pak možné tlumit tímto finančním polštářem nebo je možné peníze použít na částečné splácení hypotéky.

Hodláte v budoucnu refinancovat svou hypotéku? Zajímá Vás možnost vzájemné kombinace investování a hypotéky? Zastavte se za námi. Rádi Vás uvidíme, zodpovíme Vám Vaše otázky a vše s Vámi probereme.

Musíte vyplnit.
Musíte vyplnit. Neplatný e-mail.
Musíte vyplnit.
Děkujeme za zájem, brzy se Vám ozveme.
Omlouváme se, ale zprávu se nepodařilo odeslat.