Pojištění pro klidný spánek

Zaskočilo vás, jaké škody způsobilo minulý týden tornádo na Jižní Moravě? Bojíte se, že můžete dopadnout stejně? Pokud nechcete spoléhat na cizí pomoc, je nejvyšší čas si sjednat nebo v lepším případě si zkontrolovat své pojištění nemovitosti a domácnosti.

 

Dle loňského průzkumu Instant Research realizovaného pro ČSOB Pojišťovnu není přibližně 60 procent tuzemských domácností a 50 procent pojistitelných staveb pojištěno vůbec. Skoro 17 procent dotázaných v průzkumu uvedlo, že svou smlouvu na pojištění domácnosti či nemovitosti aktualizovalo před více než 5 lety. Pojištění nemovitostí v Česku tedy není samozřejmostí, byť by jí mělo být. Častým argumentem klientů je vysoká cena. Není tomu tak, pokud například pojistné vychází okolo 7 000 Kč ročně (záleží na více parametrech), znamená to měsíčně necelých 600 Kč. Což je zanedbatelná částka v porovnání s tím, jaká výše škody může vzniknout.

 

Při nastavování smlouvy či při její kontrole je hlavní se zaměřit na následující dva parametry:

 

Rizika

Mezi základní rizika, které pojišťovny kryjí, patří odcizení, vandalismus nebo živelné pojištění zahrnující dnes tak hojně diskutované tornádo, které patří pod živel vichřice.

 

Pojistné částky odpovídající aktuální hodnotě domácnosti či nemovitosti

Ve smlouvě je nutné mít sjednané dostatečně vysoké částky, které v případě škodné události od pojišťovny dostanete. Čím starší je smlouva, tím spíš hrozí, že klient nedostane dost, protože ceny stavebních prací, vybavení domácnosti i ceny nemovitostí od doby uzavření pojistky vzrostly. Většina klientů má právě se stanovením aktuální hodnoty nemovitosti nebo domácnosti problém, proto pojišťovny používají odhad na základě stanovení hodnoty za m2.

 

 

Pokud si chcete pojištění nemovitosti nebo domácnosti sjednat nebo se v nastavení své stávající smlouvy nevyznáte, neváhejte nás kontaktovat. Na Vaši smlouvu se podíváme, probereme s Vámi možnosti nastavení a najdeme nejlepší řešení přímo Vám šité na míru.

Musíte vyplnit
Musíte vyplnit Neplatný email.
Musíte vyplnit
Děkujeme za zájem, brzy se Vám ozveme.
Omlouváme se, ale zprávu se nepodařilo odeslat.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vystaci-vase-pojistka-na-tornado-dulezite-je-polozit-si-tri-otazky-168497#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=jWtvCo2jrMq-202106290628&dop_id=168497&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz