Pojištění domácích mazlíčků aneb neriskujte léčebné výlohy

V Evropě patří Česká republika na přední příčky v poměru počtu koček a psů k počtu obyvatel. Minimálně v každé druhé české domácnosti mají nějakého domácího mazlíčka. Nejčastěji se jedná o psa či kočku. Během posledních lockdownů se navíc například počet psů zvýšil v domácnostech až o 15 procent.

 

Pořízení domácího mazlíčka není většinou levnou záležitostí. Je obvykle spojeno s výdaji v řádech tisíců korun ročně. Bohužel stejně jako lidé, i zvířata mívají zdravotní problémy a čas od času je třeba navštívit veterinárního lékaře. A právě výdaje za veterinární péči patří mezi výdaje nejvyšší.

 

Výdaje za veterináře udělají vítr v peněžence

Ceny léčby nejčastějších zdravotních potíží domácích mazlíčků začínají na jednotkách tisíc korun, ale i zde mohou náklady významně narůst v případě komplikací. Např. u běžného zánětu uší se průměrná léčba pohybuje kolem 3500 korun s rozptylem jeden tisíc korun až do cca 20 tisíc korun za léčbu s komplikacemi. Časté jsou i gastro potíže. U těch se cena pohybuje průměrně kolem 6 tisíc korun s rozptylem od cca 1500 až 40 tisíc korun v případě komplikací. Během života zvířete se tak mohou částky vyšplhat do desítek i stovek tisíc korun.

 

Pojištění zvířete se vyplatí

Snížit náklady za veterináře je možné díky sjednanému pojištění domácích mazlíčků. V současné době tento produkt nabízí Česká podnikatelská pojišťovna, Generali Česká pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, pojišťovny Colonnade a Halali všeobecná pojišťovna.

 

Je však potřeba si prostudovat podmínky pojišťoven. Každá z pojišťoven má pochopitelně své vlastní, shodný však mají přístup k věku zvířete. Sjednat pojištění můžete zvířeti, které dosáhne věku zhruba kolem tří měsíců, nejvyšší věk pro jednání se pak liší podle velikosti plemen. Další podmínkou je, že zvíře musí být čipované, registrované a očkované. Pojišťovny nabízí několik variant produktů a většinou vyžadují také spoluúčast.

Máte domácího mazlíčka a chcete se dozvědět více o tomto pojištění? Zastavte se za námi. Vše s Vámi probereme a najdeme řešení přímo pro Vás a Vašeho zvířecího přítele.

Musíte vyplnit.
Musíte vyplnit. Neplatný e-mail.
Musíte vyplnit.
Děkujeme za zájem, brzy se Vám ozveme.
Omlouváme se, ale zprávu se nepodařilo odeslat.