...mít život ve vlastních rukou

Osobní důvěra klienta je pro mne klíčová

Trochu jsme využili tohoto období, které umožňovalo pouze online komunikaci, a vyzpovídali jsme našeho dalšího spolupracovníka Josefa Jukla. Ten je regionálním manažerem a naším spolupracovníkem již od samého začátku naší společnosti. Čím chtěl být jako dítě, čím si dobíjí baterky nebo jaké jsou dle něho výhody správy osobních financí se dozvíte v našem rozhovoru. Příjemnou zábavu.  

Na začátku se vrátíme trochu do dětství :-). Jaké povolání bylo vašim dětským snem?

Jako malý jsem chtěl hrát na trubku. Později jsem se zaměřil na drátky, telefony a vše s tím souvisejícím. Otec opravoval telefonní ústředny a telefony. To mi dalo pozdější směr a studoval jsem mechanika spojovacích zařízení. Po škole jsem pracoval jako mechanik u „Telecomu“ a následně se přeorientoval na obchod v telekomunikacích. Probudil se odkaz mého dědečka, který byl obchodník, a další profese byly už jen obchodní.

Co vás nakonec přivedlo k vašemu aktuálnímu povolání?

Dostal jsem od kamaráda možnost seznámit se s finanční „branží“, o které jsem nic netušil, a následně mne nadchla. Byla to příležitost změnit zaměření obchodu z technického na finanční. Setkávat se s lidmi jsem měl vždy rád a je to pro mne určitý motor. Dodává mi to energii.

Jak dlouho s PROFORZA finance spolupracujete?

S PROFORZA finance jsem od prvopočátku. Řekl bych, že jsem se podílel na jejím zrodu společně s ostatními kolegy. Uplatnil jsem zde své technické znalosti z minulosti.

Dnes existují stovky finančních a poradenských společností. Čím se PROFORZA podle vás odlišuje? V čem je jiná?

Dle mého názoru je to náš obchodní model, který nabízí něco navíc jak našim kolegům, tak také klientům. Pro klienta je to úspora a možnost přivýdělku. Pro kolegy, nebo zájemce o spolupráci je to propracovaný rozvojový program.

Pro mnohé je práce druhým domovem. Jak to máte vy? Vídáte se například s kolegy také mimo kancelář?

Určitě se s některými kolegy rád potkám i mimo práci. Přiznám se ale, že ve volném čase jsem raději s rodinou a svými koníčky.

Čeho si nejvíc ceníte na svých kolezích? Jsou pro vás inspirací?

Určitě jsou pro mne inspirací. Jsou kolegové, kteří mne motivují, jiní poradí a jsou i takoví, kteří mi ukáží špatný směr. 

Finančních poradců je dnes velká spousta. Jak by podle vás měl vypadat kvalitní finanční poradce nebo poradenská firma?

Důležitý je dle mého osobní přístup. Zásadní je zohlednit vždy konkrétní situaci a potřeby klienta. Proto je pro mne důležitá oboustranná důvěra. Bez toho to nejde.

V čem vidíte potenciální výhody a nevýhody spravování osobních i rodinných financí svépomocí?

Osobně se domnívám, že určitá správa svých financí je důležitá. Kdo jiný ví lépe o aktuální situaci v rodině. Nicméně je to podmíněno profesionálním nastavením konkrétních řešení pro dosažení cílů rodiny.

Co je podle vás nejtěžší na práci finančního poradce?

Dle mého názoru, je to sledování všech změn a úprav na finančním trhu. Vždy reagovat konkrétně pro daného klienta v čase.

Čemu se snažíte v práci vyhýbat? Co je pro vás nepřípustné?

Vyhýbám se klientům bez určité míry důvěry. To ve financích nejde a je to zbytečná práce. Je to oboustranná důvěra, která přináší nastavení služeb, které budou dlouhodobě fungovat. Z mé podstaty nejsem ochoten akceptovat podvody, podrazy a amorální jednání.

Vaše práce je velmi náročná. Jak zvládáte stres a čím si dobíjíte „baterky“?

Jeden z motorů je pro mne spokojený klient. Takže i práce a setkávání s klienty je „dobíjení baterek“. Nicméně nejvíce mne dobíjí, nebo lépe řečeno uklidňuje, včelaření. Je to v posledních letech můj velký koníček, který mne neskutečně posiluje a odvádí od každodenního stresu. Včely vám špatnou náladu neodpustí, to schytáte za pár minut smiley.

zpět na seznam

Nechte nám vzkaz, zavoláme Vám

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Nechte nám vzkaz, zavoláme Vám.

vyplňte prosím povinné údaje

NAHORU