Než šlápnete do pedálů!

I díky pandemii koronaviru v posledním roce Češi vyhledávají stále více volnočasové aktivity. Zejména se zvýšený zájem promítl do poptávky po cyklistických kolech a čím dál více oblíbených elektrokolech, za které jsou Češi ochotni zaplatit nemalé částky. Ruku v ruce se zvyšujícím se počtem cyklistů bohužel také roste počet krádeží kol. Jak si tedy kolo pojistit, aby pro vás sezóna neskončila dřív, než vůbec začala?

 

Variant pojištění kol je několik. Zejména pro majitele dražších jízdních kol je vhodné zvolit individuální pojištění. U vybraných pojišťoven můžete kolo pojistit proti krádeži, poškození živelní pohromou, při přepravě, při nehodě během jízdy nebo před vandalismem, přičemž naprostá většina pojišťoven nerozlišuje mezi běžným kolem a elektrokolem. Výhodou těchto individuálních pojistek je, že se vztahují i na venkovní prostory, a to většinou i v zahraničí, což většinou neumožňuje běžné pojištění sportovního vybavení v rámci pojištění domácnosti nebo cestovní pojistky.

 

Zajímavým bonusem těchto pojistek může být i cykloasistence. Ta přijde vhod, když dojde během jízdy k poškození kola nebo ke zranění. V rámci asistence pak pojišťovna klientovi domluví transport kola do blízkého servisu, jeho opravu a postará se i o dopravu do místa ubytování, případně do zdravotnického zařízení.

 

Pokud máte kola pojištěna v rámci již sjednaného pojištění domácnosti a v posledních letech jste si pořizovali nové kolo či elektrokolo za vyšší cenu, je vhodné si zkontrolovat, zda máte v rámci sportovního vybavení dostatečně nastavené limity. Při cestách do zahraničí je vhodné si prostudovat podmínky cestovního pojištění, neboť základní balíčky většinou pojištění kola nezahrnují a ve vyšších variantách s připojištěním je na kolo nahlíženo jako na zavazadlo. Pojišťovny pak v případě odcizení plní většinou jen v případech, kdy je kolo odcizeno z uzamčeného prostoru (kolárny, hotelového pokoje nebo kufru automobilu).

 

 

Přemýšlíte nad pojištěním kola nebo potřebujete Vaši současnou pojistnou smlouvu zkonzultovat? Napište nám Vaše kontaktní údaje. My se Vám ozveme a se vším Vám poradíme.

Musíte vyplnit.
Musíte vyplnit. Neplatný email.
Musíte vyplnit.
Děkujeme za zájem, brzy se Vám ozveme.
Omlouváme se, ale zprávu se nepodařilo odeslat.

ZDROJ: https://www.idnes.cz/finance/pojisteni/cyklista-kolo-pojisteni-kradez-odpovednost-za-skodu.A210522_085905_poj_frp