...mít život ve vlastních rukou

Nevěřte médiím, obraťte se na odborníky

I v novém roce budeme pokračovat s rozhovory spolupracovníků PROFORZA development, a.s. V prvním z nich Vám přinášíme vždy usměvavou Bc. Karin Hynečkovou, která se věnuje finančnímu poradenství již 4 roky a se společností PROFORZA spolupracuje od začátku.

Vánoce jsou za námi. Máte ráda Vánoce? Co pro Vás znamenají? Kde a jak jste je strávila?

Vánoce moc ráda nemám, protože se v poslední době z těchto svátků stala honba za dárky, kolik druhů cukroví má kdo napečeno a navíc je to již hodně brzo připomínáno v obchodech. Působí to jako stresující svátek před tím, než nastane Štědrý večer. Samotný Štědrý večer 24. 12.  mám ráda ze všeho nejvíc, kdy s rodinou dodržujeme všechny tradice a dcery se stále těší na rozbalování dárků a překvapení, i když již nejsou malé děti. Štědrý den v roce 2017 jsem poprvé strávila s úplně kompletní rodinou a to i s mým otcem a matkou.

Jaký nejkrásnější vánoční dárek jste v životě dostala?

Můj nejkrásnější dárek jsem dostala o nynějších Vánocích, kdy jsme se poprvé u svátečního stolu sešli s mou matkou a otcem, kteří jsou rozvedeni od mého narození, a poprvé v životě jsme večeřeli všichni dohromady.

Máte nějaký oblíbený osobní rituál?

Každý den s úsměvem, mám ráda pozitivní lidi a pozitivní náhled na svět. Takže se neustále usmívám.

Jak vnímáte fakt, že potkáváte stále nové tváře a pracujete dnes a denně s lidmi?

V minulém zaměstnání, kdy jsem byla na pozici zástupce personálního náčelníka (voják z povolání) v kontaktu s lidmi každý den, jsem byla zvyklá pracovat s novými lidmi a potkávat stále nové tváře. Rozdíl je v tom, že teď mě to baví víc.

Pojďme k oblasti financí, která je velmi důležitá pro každého z nás. Vy se mimo jiné věnujete investicím. Jakých chyb se podle Vás nejčastěji dopouští lidé v oblasti investic?

V dnešní době je to bohužel způsobeno informacemi z médií, lidé poslouchají názory lidí a kamarádů, místo aby věřili lidem, kteří se touto oblastí zabývají každý den. Strach z investic je stále způsoben neinformovaností.

Co byste Vy osobně označila za svoji nejlepší a nejhorší investici?

Nejlepší investicí je mé manželství, které trvá 18 let. Nejhorší investici jsem díky spolupráci s Adamem Jurečkou, který se o mé finance stará 16 let, nikdy nezažila.

Co myslíte, čeká nás v roce 2018 nějaká zásadní změna na investičním trhu?

Předpokládám, že dojde k růstu cen akcií i podílových listů, protože jsou teď díky nízkým úrokovým sazbám hypoték na nízké úrovni. Zlato jako komodita má taky velice nízkou cenu, takže předpokládám, že vše dostane jiný spád. Co se týká našich investičních programů, tak klademe důraz na to, aby klienti měli rozložené portfolio tak, aby obsahovalo komoditu, podílové listy, akcie i realitní fondy, protože diverzifikace rizika vzhledem ke kolísání výnosů je v investicích nejdůležitější.  

Kde podle Vás čekají na investory zajímavé příležitosti v roce 2018?

Zajímavé příležitosti na investory čekají v realitních fondech, které se snaží rozvíjet své portfolio, nakupují logistické budovy k dlouhodobým pronájmům a výnosy neklesají pod 5 %. To je při inflaci 2 % skvělá příležitost, protože investoři se o nic nestarají a jen čekají na své výnosy. Navíc kolísání výnosů je u realitních fondů stabilnější. Investiční zlato má  také předpoklad velkého růstu, je uchovatel hodnoty a mimo jiné má krásný vzhled v podobě mincí. Hlavně bych poradila všem lidem, aby nepodléhali panice a radám na internetu a různých kamarádů, protože to nejsou úplně vždy kvalitní informace a raději vyhledali odborníka, který má všeobecný přehled a nenabízí pouze jednu možnost investice.

Rok 2018 úspěšně začal. Dala jste si nějaké předsevzetí?

Nedávám si předsevzetí. I přesto, vždy když si vezmu něco do hlavy, tak zatím jdu a snažím se plnit si své cíle, které jsou vyšší a vyšší každý rok.

zpět na seznam

NAHORU