...mít život ve vlastních rukou

Největší odlišnost naší společnosti je systém odměňování klientů

V rámci našeho dalšího rozhovoru jsme oslovili člena správní rady Lukáše Klapce. I on nám přiblížil nejen pracovní život, ale i třeba to, co rád dělá ve volném čase.

Jste členem správní rady v PROFORZA finance, a.s.. Můžete nám přiblížit, co všechno vaše funkce zahrnuje?

Ano jsem členem rady přes dva roky. Mám na starost podobnou činnost, jako mají ostatní členové správní rady. Mezi ty hlavní patří zabezpečovat správný chod firmy a zajišťovat co nejlepší podmínky u produktů, které nabízíme. Hlavní je, aby existovala synergie spokojenosti mezi naším klientem a naší společností. Jedině tak mohou být obě strany spokojeny.

Spokojenost je určitě velmi důležitá a významná pro vaši činnost. Ale pojďme na začátek. Jak dlouho pracujete v tomto oboru a jak jste se k této profesi vůbec dostal?

Touto činností se zabývám něco přes dvanáct let a dostal jsem se k ní přes kolegu zcela náhodou. V tu chvíli mě ale nenapadlo, že se v oblasti financí začnu vzdělávat a nakonec i finančnictvím živit. Do té doby jsem vydělával řemeslem a vůbec jsem si nedokázal představit, že to lze i jinak.

Co Vás na práci s financemi vlastně nejvíce baví?

Na této činnosti mě nejvíc baví poznávání nových lidí. Z některých se dokonce časem stali velmi dobří přátelé, což je velmi obohacující. Vlastně, kdybych se této práci nevěnoval, nikdy bych je nepoznal.

To je pěkné uvědomění. Oba víme, že dnes na trhu existují stovky finančních a poradenských společností. Čím si myslíte, že se PROFORZA odlišuje? V čem je jiná?

Naše firma se hlavně odlišuje systémem. Oproti ostatním firmám se o část zisku dokážeme za určitých podmínek dělit s klienty, což dnes určitě každý nenabízí. Dále nabízíme odměnu i za doporučení našich produktů dalších potenciálním klientům, což je sama o sobě motivace, která může přinést zajímavé výhody a odměny.

Oblasti finančnictví se věnujete 12 let, tudíž máte hromadu zkušeností. Jak si vlastně stanovujete své pracovní cíle a co vám pomáhá jich dosahovat?

Co se týče mých osobních cílů, tak v tom mám jasno. Důležité je mít vnitřní přesvědčení, protože to vás posune nejdále. To vnější je pomíjivé.

Určitě se shodneme na tom, že pro mnohé naše klienty je trh financí velmi dynamický a je těžké ho sledovat. Vy se v této oblasti pohybujete denně. Jaké nás čekají na finančním trhu v nejbližší době změny?

Svět financí je velmi dynamický, to máte pravdu. To je také důvod se pořád něco nového učit a být v obraze. O tom co nás čeká, můžeme však pouze spekulovat. Důležité je reagovat na aktuální situaci.

Jak si osobně představujete ideálního klienta?

Může se zdát, že ideální klient je ten, co ví, co chce. Dle mého názoru to ale v praxi je spíše člověk, který chce opravdu pomoci a důvěřuje vám. To je nejdůležitější.

V oboru financí se pohybujete úspěšně řadu let. Co si myslíte, že stojí za vaší úspěšnou kariérou?

Za mou úspěšnou kariérou stojí to, co u každého jiného. Víra, odhodlání, čas a práce.

Vaše práce je velmi náročná. Jak zvládáte stres a čím si dobíjíte „baterky“?

Stres a dobíjení baterek zvládám díky času stráveného se svou rodinou a také díky mým koníčkům. Mezi ty hlavní patří fitness, fotbal a projížďka na motorce.

Děkujeme za rozhovor.

zpět na seznam

NAHORU