...mít život ve vlastních rukou

Krize nám ukázala, že bychom měli více přemýšlet o finančním zajištění

Svatava Kubešová provozuje jednu z kanceláří PROFORZA finance v Kopřivnici. My jsme rádi, že si našla chvilku času a popovídala si s námi nejen o profesním životě, ale také jsme měli možnost nakouknout více do soukromí.

Jak dlouho pracujete v tomto oboru a jak jste se k této profesi dostala?

V oboru pracuji od roku 2006 a k této práci mne přivedl kolega z mé bývalé práce. Tato práce se mi zalíbila, můžu pomáhat lidem, setkávat se s lidmi z různých profesí a různými typy lidí. Vždy mne to posune o kousek dál.

Co na práci s financemi vás nejvíc baví?

Poznávat nové lidi, učit se nové věci, osobní růst, příjemné zázemí, kolektiv. I když v kanceláři pracujeme každý sám na sebe, nekonkurujeme si a dovedeme si navzájem pomoci, což velmi oceňuji. Celkově jsme dobrá parta lidí.

Dnes existují stovky finančních a poradenských společností. Čím se PROFORZA podle vás odlišuje? V čem je jiná? Je vaše pobočka v něčem specifická oproti jiným?

Odlišuje se hlavně přístupem - zajišťujeme komplexní servis, snažíme se zkvalitňovat své služby a ke každému klientovi přistupovat individuálně. Kromě finančních služeb nabízíme možnost snížit si náklady na energie, právnické služby  a hlavně možnost se zaregistrovat u naší firmy a získat další benefity. Naše pobočka je specifická tím, že jsme tady 3 kolegyně  a každá spadá pod jiného ředitele, vzájemně se podporujeme a motivujeme k lepším výsledkům. Ve volném čase organizujeme společně vycházky a výlety do přírody.

Jak si stanovujete své pracovní cíle a co vám pomáhá jich dosahovat?

Mým cílem v práci je poskytovat kvalitní služby klientům, proto se snažím stále vzdělávat. Dalším cílem je vytvořit si tým spolupracovníků. K dosažení cílů mi pomáhají naše interní soutěže a hlavně podpora našeho pana ředitele Adama Jurečky.

Pro mnohé naše klienty je trh financí velmi dynamický a je těžké ho sledovat. Vy se v tom pohybujete denně. Jaké nás podle vás čekají na finančním trhu v nejbližší době změny?

 Nacházíme se v těžké době, ale vše zlé je k něčemu dobré. Myslím, že lidé začnou více přemýšlet jak se zajistit pro další případné krizové období. My jsme se například v oblasti investic zaměřili více na realitní fondy, což  se v současné situaci ukazuje jako velmi dobrá volba.

V oboru financí se pohybujete úspěšně řadu let. Co si myslíte, že přinese současná doba a situace kolem Coronaviru?

V Česku máme dlouhodobě problém, že lidé mají poměrně malé finanční zásoby. Motorem ekonomiky jsou automobilky a na ně navázané další firmy. Pokud by byla výroba delší dobu zastavena, spousta lidí může mít existenční problémy. Lidé by měli začít více přemýšlet o svých penězích a finančním zajištění.

Vaše práce je velmi náročná. Jak zvládáte stres a čím si dobíjíte „baterky“?

Příjemným relaxem je pro mne práce na zahradě a blbnutí s mými 2 krásnými  vnoučátky. Miluji cestování se svými nejbližšími. Rádi navštěvujeme památky v naší krásné zemi a také moře, sluníčko, plaváni, jízda na kole nebo jen procházky do okolí.

zpět na seznam

Nechte nám vzkaz, zavoláme Vám

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Nechte nám vzkaz, zavoláme Vám.

vyplňte prosím povinné údaje

NAHORU