...mít život ve vlastních rukou

Dělíme se s klienty o provize

Další spolupracovnicí, s kterou jsme udělali rozhovor je Martina Byčková, která spolupracuje s PROFORZA finance od začátku. Jaké byly její první kroky ve finančnictví a co ji baví, když zrovna nepracuje? Vše podstatné se dočtete v přiloženém rozhovoru.

Jak dlouho pracujete v tomto oboru a jak jste se k této profesi dostala?

V oboru financí pracuji již 5 let a moje cesta k němu byla velmi pozvolná. Z počátku jsem pracovala jako asistentka, kde jsem načerpala mnoho znalostí a zkušeností. Postupem času jsem se dostala také ke komunikaci s klienty a v září 2016 jsem se stala samostatným finančním poradcem se vším, co k tomu patří.

Co Vás na práci s financemi nejvíc baví?

Na práci finančního poradce mě upoutala především její různorodost a práce s lidmi. Nikdy dopředu netušíte, jaký klient za vámi přijde a co s ním budete společně řešit. Vždy se snažíme najít společnou cestu ke spokojenosti obou stran.

Jak dlouho s PROFORZA finance spolupracujete?

S PROFORZA finance spolupracuji již od začátku, tedy od jejího založení v roce 2016.

Dnes existují stovky finančních a poradenských společností. Čím se PROFORZA podle Vás odlišuje? V čem je jiná?

Myslím, že jednou z našich největších odlišností je registrace, díky které se s klienty dělíme o provize. Pokud jsou s naší prací spokojeni, většinou nás také doporučí dále svým známým nebo se na nás sami opět obrátí při řešení jiné situace. Také díky tomu se naše společnost stále rozrůstá o spokojené klienty.

Jak si stanovujete své pracovní cíle a co Vám pomáhá jich dosahovat?

Velkým pracovním cílem je určitě se posunout zase o kousíček dál (výš) a získat tak další zajímavé klienty. Jako motivátor nám určitě pomáhají motivační soutěže, které pro nás PROFORZA finance neustále připravuje. Dalším motivátorem a zároveň cílem je vytvořit si nyní svůj tým spolupracovníků, jelikož s týmem jde všechno snáz, než když je člověk sám.

Pro mnohé naše klienty je trh financí velmi dynamický a je těžké ho sledovat. Vy se v tom pohybujete denně. Jaké nás podle Vás čekají na finančním trhu v nejbližší době změny?

Ani já bohužel nemám křišťálovou kouli, tudíž do budoucnosti nevidím. Podle mě je základem mít portfolio dobře diverzifikováno a rozdělit ho podle toho, kdy budu které finanční prostředky vybírat. Potom je menší riziko, že o peníze příjdu.

Kdo je pro Vás ideální klient?

Mladý, zdravý, který ví, co chce. Ale to bych byla příliš idealistická, takových je málo. Každý má své potřeby a cíle, každý je individuální a ke každému je třeba tak přistupovat.

V oboru financí se pohybujete úspěšně řadu let. Co si myslíte, že stojí za Vaší úspěšnou kariérou?

Za mou úspěšnou kariérou stojí zajisté především píle a vytrvalost. Potom ale také určitě pomoc a zkušenosti mých kolegů a můj tým.

Vaše práce je velmi náročná. Jak zvládáte stres a čím si dobíjíte baterky?

Mým velkým koníčkem a zároveň relaxem jsou ruční práce.  Pletu košíky z pedigu, dělám náramky, náušnice. Člověk se u toho zklidní, odreaguje a ještě vytvoří něco hezkého.

zpět na seznam

NAHORU