Cestovní pojištění pro zimní dovolenou je nutností

Na zimní dovolenou především tu, kterou má rodina strávit na lyžích, by neměli lidé vyrážet bez cestovního připojištění. A to ani v případě, že se ji chystají strávit jen několik desítek kilometrů za naší hranicí u našich sousedů. Spoléhat se jen na evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC) nebo cestovní pojištění sjednané k platební kartě se nemusí vyplatit.

 

Karta EHIC se totiž vztahuje na zdravotní péči čerpanou ve státem provozovaných zařízeních, což může být v zahraničí problém. Dále karta například nehradí převoz do České republiky či do nemocnice, nezahrnuje ani asistenční služby. Limity u cestovního pojištění k platební kartě pak nemusí zajistit pojistné krytí v plném rozsahu.

 

Pozor na výši pojistných limitů

Při uzavírání pojištění na zimní dovolenou je podstatné se zaměřit na výši pojistných limitů. U léčebných výloh se doporučuje volit částku 500 milionů korun nebo ideálně i bezlimitně.

 

Pojišťovny nabízí i celé balíčky pojištění sestavené přímo pro zimní dovolenou. Standardně obsahují úrazové pojištění, pojištění cestovních dokladů, zavazadel nebo třeba i zásahu horské záchranné služby. A rozhodně se vyplatí si připojistit odpovědnost. Z pojištění odpovědnosti se pak hradí škoda druhé straně, a to nejen léčebné výlohy, trvalé následky, bolestné, ale také například ztráta z ušlé mzdy a dorovnání snížené pracovní schopnosti. A taková srážka na svahu není nic neobvyklého.

 

Pojištění rizikového lyžování

Plánujete se na dovolené věnovat rizikovým sportům? V tomto případě je nutné věnovat uzavírání pojištění zvláštní pozornost. Specifikaci rizikových sportů si stanovuje každá pojišťovna zvlášť a není tedy jednotná. Mezi rizikové sporty ale například patří sjezdové lyžování mimo vyznačené trasy či jízda na skibobu. Pojištění s krytím rizik při takovém sportu je výrazně, často i o sto procent, dražší. A jsou tu i některé zimní sporty, na které se krytí pojišťovny vůbec nevztahuje. Konkrétně jde například o skoky a lety na lyžích nebo sjezd na sněžném skútru.

 

Doba covidová

Zvláště v dnešní době se může stát, že musíte změnit své plány ze dne na den. Pro pojištění storna zájezdu kvůli nařízené karanténě, izolaci, uzavření hranic či jiným vyhlášeným opatřením proti šíření koronaviru neexistují jednotné podmínky, liší se napříč všemi pojišťovnami. Před sjednáním cestovního pojištění je tedy vhodné si zjistit i tyto detaily.

Chystáte se na zimní dovolenou? Chcete si ji užít bez starostí, stresu a myšlenek na to, co se stane, když …? Zastavte se za námi. Vše s Vámi probereme a zajistíme Vám cestovní pojištění odpovídající Vašim potřebám.

Musíte vyplnit.
Musíte vyplnit. Neplatný e-mail.
Musíte vyplnit.
Děkujeme za zájem, brzy se Vám ozveme.
Omlouváme se, ale zprávu se nepodařilo odeslat.