...mít život ve vlastních rukou

Novinky a trendy

Lidé o penězích nepřemýšlejí

Šárka Horáková pracuje ve finančnictví již více než 10 let a v rozhovoru se nám svěřila, co ji vlastně vedlo k tomuto oboru a také co ráda dělá ve svém volném čase. Mimo jiné se netají názorem, že lidé nepřemýšlejí nad penězi. Jak to myslí? Více v rozhovoru.

přečíst příspěvek

Každému pomůžeme rozumět financím

Společnosti PROFORZA se podařilo v lednu tohoto roku získat akreditaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na vzdělávací programy. Zeptali jsme se ředitelky pro vzdělávání PaedDr. Zuzany Vaňkové na možnosti vzdělávání, které PROFORZA nabízí prostřednictvím Manažerské business akademie. Ta má za cíl vzdělávat v oblasti finančnictví všechny, kteří se chtějí orientovat ve svých financích a procesech na trhu.

přečíst příspěvek

Investice do zlata nemůže být krokem vedle

Zlato patří mezi populární investiční komodity. Jeho obliba mezi lidmi je stále větší. Zlato spadá do neobnovitelných zdrojů, proto je velmi vzácné. To je také důvod, proč se jeho cena neustále zvyšuje. V minulosti se zlato používalo především jako platidlo. V současné době slouží však jako investiční nástroj, který je většinou ve formě zlatých slitků (cihel), mincí nebo ve formě cenných papírů. U poslední jmenované formy je zajímavostí, že cenných papírů je vydáno mnohonásobně více, než je ve světě skutečného zlata. Nejen proto se my v PROFORZA zabýváme vlastnictvím opravdového zlata, v čemž vidíme hmatatelnou jistotu a ochranu v nejistých dobách.

přečíst příspěvek

NAHORU