...mít život ve vlastních rukou

Doplňkové penzijní spoření

Přemýšleli jste už nad finančním zajištěním v penzi? NE? Věřte, že je nejvyšší čas.

Průměrný věk občanů naší země roste a bude i nadále. Do budoucna je prakticky nemožné, aby se stát podílel na vyplácení penzí v takové míře, jako je tomu doposud. Bude na každém z nás, aby se postaral o vlastní budoucnost a zajistil se do penze co nejlépe.

Průměrný starobní důchod se v dnešní době pohybuje okolo 11 400 Kč. Nadpoloviční většina důchodců však nedosáhne ani na tuto částku a hospodaří každý měsíc s mnohem nižším příspěvkem, díky čemuž jim často zbývá jen na základní životní potřeby. Nechcete-li v penzi obracet každou korunu a naopak si chcete užívat důstojný a klidný důchod, nespoléhejte na pomoc od státu a zajistěte si další zdroj příjmů.

„Penzijko“ je v současné době nejvýhodnější státem podporovanou formou spoření. Tento finanční produkt je podporován vysokými státními příspěvky a umožňuje využít výrazných daňových úlev pro jednotlivce i jejich zaměstnavatele.

Transformované fondy mají pouze jednu variantu investičního fondu – konzervativní, zato ale s garancí nezáporného zhodnocení, tedy nikdy se s nimi nedostanete do mínusu. Nevýhodou může být vysoká pravděpodobnost relativně velmi nízkého zhodnocení úspor.

Účastnické fondy nabízí výběr z několika fondů – konzervativních, vyvážených a dynamických. Klient může zvolit některou z nabízených variant investování vkladů, které lze v čase měnit dle svých konkrétních potřeb. Je zde v čase reálné dosahovat i mnohem vyšších výnosů, ovšem bez garance nezáporného zhodnocení. 

K příspěvkům přidává stát předem stanovenou podporu, která je odstupňovaná podle výše občanem vkládané částky. Na Doplňkové penzijní spoření může přispívat i zaměstnavatel a příspěvky až do výše 24 000 Kč ročně si navíc můžete odečíst z daňového základu.

Kolik vám tedy stát přidá k vašemu příspěvku?

Příspěvek účastníka Státní příspěvek
300,- Kč 90,- Kč
400,- Kč 110,- Kč
500,- Kč 130,- Kč
600,- Kč 150,- Kč
700,- Kč 170,- Kč
800,- Kč 190,- Kč
900,- Kč 210,- Kč
1000,- Kč 230,- Kč

Zní to možná složitě, ale opak je pravdou. Vy si spoříte a na vše ostatní je tady PROFORZA – připravujeme důležité dokumenty a přinášíme tipy, jak vytěžit ze své smlouvy maximum. Vše přitom již  máte dnes u většiny penzijních společností pod kontrolou díky online klientskému portálu, kde vše vidíte a můžete provádět změny v nastavení.

Chcete se poradit s odborníkem?

Stačí vyplnit kontaktní formulář a my se vám ozveme.

vyplňte prosím povinné údaje

NAHORU